İLAHİYAT FAKÜLTESİ ARAPÇA HAZIRLIK SINIFI MUAFİYET SINAVI DUYURUSU

İLAHİYAT FAKÜLTESİ ARAPÇA HAZIRLIK SINIFI MUAFİYET SINAVI DUYURUSU

 

Ø Fakültemiz Arapça Hazırlık Sınıfı Muafiyet Yazılı Sınavı 28/09/2020 Pazartesi günü  Saat: 13:00’te online olarak tek oturum şeklinde SİUZEM (Siirt Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi) aracılığıyla yapılacaktır. Öğrenciler https://siuzem.almscloud.com/Account/LoginBefore  adresinden kullanıcı adı (öğrenci no) ve şifreleriyle (tc kimlik no) sınava giriş yapabileceklerdir.

Ø Sınavda Cümle bilgisi (nahiv), Kelime bilgisi (sarf), Okuma-anlama (kıraa) ve Sözlü anlatım (muhadese) ile ilgili çoktan seçmeli 50 soru yer alacaktır.

Ø Yazılı sınavdan 70 ve üzeri puan alan öğrenciler yine online platform üzerinden sözlü sınava alınacaktır.

Ø Yazılı ve Sözlü Sınav ortalaması (Yazılı sınav: %50, Sözlü Sınav %50) 70 ve üzeri olan adaylar başarılı sayılacaktır.

Ø Siirt Üniversitesi Yabancı Diller Hazırlık Sınıfları Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesine göre (https://oidb.siirt.edu.tr/detay/yonetmelik-mevzuat/213326.html ) Arapça hazırlık eğitiminden muaf olma şartını taşıyan öğrencilerin gerekli belgelerini en geç 25 Eylül Perşembe günü mesai bitimine kadar ekte verilen hazırlık sınıfı maufiyet dilekçesi ile birlikte ilahiyat@siirt.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Ø Arapça hazırlık muafiyet sınavından başarısız olup hazırlık sınıfı okuyacak öğrencilerin eğitimi ile ilgili bilgilendirmeler fakültemiz web sitesi http://ilahiyat.siirt.edu.tr/ üzerinden yapılacaktır.

 

MURAT AYDEMİR (0484) 212-1111 /
İlahiyat Fakültesi
18 Eylül 2020